İlgili Olanlar
Yengeç Burcu
Puan: 5 Oy:1
Yengeç Burcu

Adet

Bilgiler Hatalımı ?
BURÇ ÖZELLİKLERİ
Yönetici Gezegeni Ay
Tarih Aralığı (22 Haziran - 22 Temmuz)
Element Su
Nitelik Öncü
Uğurlu Sayıları 3,7
Gün Pazartesi
Uğurlu Taşı İnci
Renk Beyaz, deniz mavisi, gümüş
Tarot kartı Ay
Hayvan Deniz kabukluları
Bitki Hezaren çiçeği, nilüfer, kenger otu
Kıymetli Taş Aytaşı, amber
Kıymetli Maden Gümüş
Olumlu Yanları Nazik,Hassas,Sempatik,Merhametli Düş gücü yüksek. Analık ve babalık duygulan güçlü. Vatansever. Yuva sevgisi. Israrlı. Becerikli. İyi eş. Tutumlu.
Olumsuz Yanları Aşırı duygusal. Züppe. Dağınık. Kuşkucu. Değişken. Kıskanç. Zayıf karakterli. Kendine acıma meyilli. Sabit olamamak. Değişken duygular.
Takım Yıldızı (Astronomi) Praespei, Yengeç takımyıldızı içinde yer alır. Birinci dekanatta yer alan ve Ursa Minor yani Küçük Ayı takım yıldızı olarak bilinen yıldız kümesinde günümüz Kutup Yıldızı bulunur. Ortada Ursa Major yani Büyük Ayı yıldız kümesi bulunurken, en önemli yıldızı Conopus olan Argo da son dekanatta yer alır.
Kadını Genel Özellikleri Yengeç burcu kadını hoş bir mizaca sahiptir. Evcimen,sıcak kanlı, dürüst ve iyi niyetlidir. Romantik ve maceraya düşkün olduğunu da söylemek mümkün. Yengeç burcu kadını özellikle evine, ailesine, alışkanlıklarına ve geleneklerine fazlasıyla bağlıdır. Genel anlamda anaç bir portre çizer, ev ortamını ve evle ilgili her şeyi çok sever.İdeal anneler bu burçtan çıkar. Duygusal anlamda oldukça hassastır ve sezgileri kuvvetlidir. Etrafındaki kişilerin ona karşı niyetlerini kolayca fark edebilir. Yengeç burcu kadını çok kolay kırılıp incinebilir. Çevresindeki insanlarda daima iyi niyet ve şefkat arar. Yengeç burcu kadını cömerttir, fakat savurgan değildir. Tasarruf ve birikim yapmayı fazlasıyla sever. Kendisini güvende hissetmek için maddi anlamda güçlü olmak ister. Yengeç burcu derin duygu ve düşüncelere sahiptir. Kendi hakkında konuşmaktan kesinlikle hoşlanmaz, fakat başkalarına ilişkin konularda fikir yürütmekten keyif alır. Yengeç burcu kadını eleştirilmeyi sevmez ve olumsuz yönlerini kabul etmekte zorlanır. İkili ilişkilerde partnerine fazlasıyla sadık, fakat bir o kadar da kıskançtır.Onun için asıl olan sevgidir.
Erkeği Genel Özellikleri Yengeç burcu erkeği nazik, dürüst, ağır başlı ve mağrur yapısıyla dikkat çeker. Duygusal yapısı oldukça hassastır. Sevgi ve saygı onun için vazgeçilmez temel taşlarıdır. Çevresindeki insanlara değer verir ve onlara yardımcı olamaya çalışır. Onların zayıf taraflarından faydalanmaya çalışmak yerine onlara destek olmaya çalışır. Yengeç burcu erkeğinin keskin ve pratik bir zekası vardır. Analiz yeteneği fazlasıyla gelişmiştir.Olayları kolaylıkla çözümleyebilir.Suyla ilgili her şeyi çok sever.Alkolle arası iyidir. Ayrıca oldukça duygusal yapısı nedeniyle sevdiği zaman tam sever ve kolay kolay vazgeçmez. İlişkilerinde partnerlerine fazlasıyla sadıktır. Yengeç burcu erkekleri paraya çok önem verir, fakat bunun nedeni maddi anlamda kendini güvende hissetme ve yakınlarının zor duruma düşme ihtimaline karşı tedbirli olmak istemesinden kaynaklanır. Yengeç burcu erkeği dürüsttür ve kendisine karşı dürüst olunmasından hoşlanır.Yalandan hoşlanmaz ve güvenmediği kişilerle bir arada bulunmaz.Aile ve ev yaşantısına fazlasıyla düşkündür ve en iyi babalar yengeç burcu erkeklerinden çıkar.
Yerli Ünlüler Reha Muhtar, Aşkın Nur Yengi, Pınar Altuğ, Harun Kolçak, Bedrettin Dalan, Türkan Şoray, Sezen Aksu, Müjde Ar, Tuba Büyüküstün, Ata Demirer, Selena Gomez, Barış Akarsu, Harun Kolçak, Yıldız Tilbe
Yabancı Ünlüler Sylvester Stallone, Tom Cruise, Julius Caesar (Sezar), Lady Diana, Kenan Evren, Louis Armstrong, Nelson Rockefeller, Yul Brynner; Ernest Hemingway, Hermann Hesse, Kafka, Ringo Starr, Mireille Mathieu, Nathalie Wood
Yükseleni
Yengeç burcunun yöneticisi Ay olduğu için, ufukta Yengeç burcu yükseldiği zaman, Ay haritada daha büyük bir öneme sahiptir. Ay baskın etkisiyle, hassas ve utangaçlığa eğilimli bir kişiliğin ortaya çıkmasına neden olur. Yükselen burcu Yengeç olan kişi, hisleriyle hareket etmeyi tercih eder. Duyguların, hislerin ve hassasiyetlerin sembolü olan Ay, Yükselen Yengeç karakterinde kendini gösterir. Diğer yandan Ay, annelik içgüdüsü ile de bağlantılıdır. Yükselen Yengeç insanları, kendilerine yakın olan diğer kişileri de en az kendileri kadar koruma altına almak ihtiyacını hissederler. Ailenin dışında, yakın arkadaşlarına karşı bile bu tür bir tavır içerisindedirler.

Farklı vibrasyonlara son derece açık olan Yükselen Yengeç insanları, psişik duyarlılığa yatkın ve dış uyaranlara açıktır. Günlük yaşamda ruh hallerinde ani değişimler ve dalgalanmalar çok sık görülür. Sezgi ve duyguların yoğunluğu, karar aşamasında belirleyiciliğe sahiptir. Düşünsel yanı da oldukça kuvvetli olmasına rağmen, Yükselen Yengeç insanları duygularıyla hayata katılımda bulunmayı tercih ederler. Duygularını kontrol etmeyi öğrenen Yükselen Yengeç bireyi, çevresindeki olaylara ve insanlara daha anlayışlı ve esnek davranabilme yeteneğini de geliştirir. Yükselen Burcu Yengeç olan kişi, sevgiye önem verir ve etrafındaki insanlarla duygusal bağlar geliştirmek ister. Ancak kontrol mekanizması zayıf olan Yükselen Yengeç insanı, hayatı içinde boğulabileceği, kendini kurban edebileceği karanlık bir okyanus gibi algılayabilir. Genellikle negatif yanı görmeye eğilimli oluşu, ruhsal olduğu kadar, psikosomatik rahatsızlıklara da eğilimli olmasındaki ana nedendir.

Aile, ev yaşantısı ve gelenekler Yükselen Yengeç’in hayatındaki en önemli başlıklardır. Geçmişe karşı derin bir bağlılığı olan bu kişi, mirasına sahip çıkmakta ustadır. Gerek kolayca endişelenmeye yatkın yapısı, gerekse, nostaljik doğası nedeniyle, olmadık şeyleri biriktirmek, toplamak ve saklamak da belirgin özellikleri arasındadır. İnsanlara karşı da çok hassas olan Yükselen Yengeç, zaman zaman etrafındakilerin negatif enerjisinden etkilenebilir.
Aşk Hayatı
Sevgi dolu ve anlayışlı yengeç burçları ilişkilerinde de aşık olduğu kişiler haricinde gözü hiçbir şey görmez. Oldukça sahiplenici ve benimseyicilerdir. Sevdiğine karşı sözlerini seçerek kullanan yengeçler kırmaktan ve kırılmaktan ölesiye korkarlar. Beğendiği bir partner adayı çıktığında ilk adımı atmadan önce gözlem yapar. Gözlem sonucunda iyi sonuç alınırsa atağa geçerler.

Yengeç burçları için seks hayatları çok narindir. Yengeç burçları kolaylıkla tahrik olabilen ve ilk başlarda sakin başlasa da tutkulu ve ateşli birine dönüşebilirler. Erotik dokunuşlar yengeçleri etkilemek için şahane bir tercih olacaktır.
Kariyeri
Yengeç burçları, diğer burçlara göre kendini daha çok kanıtlama ihtiyacı hissederler. Yaratıcı ve pratik zekaları sayesinde iş hayatlarında yeteneklerini en iyi şekilde sergilemenin yollarını ararlar.

Sanatsal yönlerden de oldukça başarılı olan yengeç burçları, çalıştığı insanları ailesinden ayırmayarak bu şekilde çalışmayı tercih ederler. Sorumluluk sahibidir ve görev bilinçleri yerindedir. Hafıza yönünden kuvvetli olan yengeçler için planlanan günlerin takibi daha kolaydır.
Sağlığı
Mide ve hazımsızlık sorunlarından yakınan yengeç burçlarının asıl sorunu on iki parmak bağırsağının mideyi yönetmesinden dolayı oluşur. Kolay üzülen bir yapıya sahip olmaları nedeniyle hastalıklara karşı diğer burçlara nazaran daha hassas bir bünyeye sahip olan yengeçler, özellikle mide sorunlarına karşı dikkatli olmalıdırlar.

Yengeç burcu insanları, kendilerine dikkat edebilirse sağlıklı olabilen ancak ağır yemeklere düşkünlükleri sebebiyle bunu kafasına takmayan bir burçtur. Kilo alma problemlerinin yanı sıra, gastrit ve böbrek rahatsızlıklarına karşı dikkatli olmalıdırlar.
Çocukluk Dönemi
Yengeçler bebeklikten itibaren manalı bir surata sahiplerdir. Bir günde değişik duygular içerisinde bulunabilen küçük yengeçler, sevdikleri insanlara karşı iyi davranır ve onları fazla yormaz. Sevilmek isterler ama sevmedikleri insana tahammül edemezler. Bitmez tükenmez bir iştaha sahiplerdir. Rahat bir koltuk veya küvette uzunca bir süre oynayabilirler.

Yengeç burcu çocuklar için sert tavır sergilememeniz çok önemli. Sert tavırlar çocuğu içine kapatacağı gibi dış dünyayla ilişkisini de zedeleyecektir. Yeteri kadar sevgi görerek büyümüş olan yengeçler dünyaya karşı daha güven dolu ve sevecen bir yaklaşım sergilerler. Gürültü ve sese karşı hassastırlar. Kendini resim veya müzik yoluyla anlatmaya çalışırlar.

Yorumlar


Kategoriler: , Burçlar, Yengeç Burcu
.