İlgili Olanlar
Terazi Burcu
Puan: 3 Oy:9
Terazi Burcu

Adet

Bilgiler Hatalımı ?
BURÇ ÖZELLİKLERİ
Yönetici Gezegeni Venüs
Tarih Aralığı (23 Eylül - 22 Ekim)
Element Hava
Nitelik Öncü
Uğurlu Sayıları 6, 9
Gün Çarşamba
Uğurlu Taşı Opal, Zümrüt
Renk Mavi, Lila
Tarot kartı Aşıklar
Hayvan Yılan, kertenkele
Bitki Badem, selvi ve dişbudak ,gül
Kıymetli Taş Koyu zafir, zebercet
Kıymetli Maden Bakır
Olumlu Yanları Güzellik, güzel sanatlara yetenekli. Sevimlilik. Uyumluluk. Zarafet. Romantik. Diplomatik. İncelik. Çekicilik. İdealist. Tarafsız. İyi niyetli. İyi ortak. İyi siyasetçi. Kreatif ve alımlı. Akıllı.
Olumsuz Yanları Kararsız. Alıngan. Hafiflik. Değişkenlik. Flörtçü. Dengesizlik. Aldatabilir oluşu. Tembellik. Çabuk fikir değiştirme. Tesir altında kalmak
Takım Yıldızı (Astronomi) Terazi takımyıldızında Zuben al Ganubi ve Zuben al Schemali isimli iki ana yıldız bulunur. Hydra yani Yılan da bu burcun enleminde yer alır. Bu burcun güneyinde birinci dekanatta, Crusis-Haç, kuzeyinde üçüncü dekanatta, Corona Borealis-Taç bulunur. Bu ikisinin arasında Terazi'ye yakın bir yerde Lupus-Kurt yer alır.
Kadını Genel Özellikleri
Terazi burcu kadını cazibeli, güzel, estetik, yaşam dolu ve uyumlu yapısıyla dikkat çeker Hoşsohbettir ve insanlarla fikir alışverişinde bulunmaktan keyif alır. İyi huyludur ve güzellikten çok keyif alır. 

Güzellik anlayışı çok gelişkin olan terazi burcu kadınının kendine has bir tarzı vardır. Modayı takip etmekten ziyade kendine yakışanı kullanmayı tercih eder. Maddi değerlere fazlasıyla önem verir, çünkü ona göre bir çok güzelliğe ulaşmak için maddi güç bir araçtır. 

Rahatlıktan ve keyif yapmaktan hoşlanan terazi kadını, zora gelmeyi sevmez. her şeyin hazır bir şekilde ona sunulmasından çok büyük haz duyar. Ağır işlerle uğraşmak yerine işlerin estetik boyutuyla ilgilenmek onu daha çok mutlu eder. 

Terazi burcu kadını neşeli, hassas ve duygusaldır. Olayları kendi duygularına göre yorumlar. Önemli olan kendisinin ne hissettiğidir. Bu nedenle doğru bildiğini uygulamaktan çekinmez. Özgürlüğüne düşkün olan terazi kadını kısıtlanmaktan hoşlanmaz. 

Terazi burcu kadını erkekler tarafından kolayca fark edilir, çünkü karşı konulmaz bir cazibesi vardır. Eğer terazi kadını karşı tarafın kendini sevdiğine inanırsa, fazlasıyla sadık ve şehvetli bir partner olacaktır.Onun için evlilikte aşk gereklidir ve sevip sevilmediği bir ilişkiyi asla devam ettirmez.Sorumsuzluktan hoşlanmayan terazi kadını sürekli ilgi bekler. 

Terazi burcu kadını evlilikte kusursuz bir eştir ve çocuklarına düşkün olacaktır. Mutluluğu paylaşmayı seven terazi kadını aile bireylerine bu sevgisini en uygun şekilde yaymayı ve onları bu sevgi çemberinin içinde mutlu etmeyi bilecektir.
Erkeği Genel Özellikleri
Terazi burcu erkeği kararsız, duygusal, romantik, iyimser ve yumuşak huylu yapısıyla dikkat çeker. Toplum içinde sevilen ve aranan bir dosttur. Karşılıklı güvene önem verir. Dürüsttür ve herkesin öyle olmasını ister. 

Terazi burcu erkeği meraklı ve öğrenmeye açık bir kişilik sergiler. İyi bir konuşmacıdır ve çevresindeki insanları bu yolla kolaylıkla etkiler. Sakinlik ve huzur onun için çok önemlidir ve ani duygusal çıkışlar onu yorar. Bakımlı olmayı sever ve temizliğe fazlasıyla önem verir. Çevresindeki kişilerin de öyle olmasını ister. 

Dostlarıyla karşılıklı fikir alışverişinde bulunmaktan hoşlanır. Uzun ve derin sohbetler yapmaktan keyif alır. Hassastır ve duygusal yönü daima ağır basar. 

Terazi burcu erkeği ikili ilişkilerde karşı cinste özellikle zerafet, akıl, mantık ve güzellik arar. Sert mizaçlı kadınlar ona hitap etmez. Terazi burcu erkeği aşık olduğu zaman ateşli ve sadık bir partner olacaktır. Sadakat onun için çok önemlidir. 

Terazi burcu erkeğinin ilişkileri uzun ömürlü olur. Evlendiği zaman saygılı, sadık ,ince ruhlu ve düşünceli bir eş olacaktır. Çocukları sever ve iyi bir baba olmak için tüm çabasını sarf edecektir.
Yerli Ünlüler Hazal Kaya , Kemal Doğulu, Burcu Esmersoy, Cansu Dere, Engin Öztürk, Fettah Can, Ebru Gündeş, Hadise, Feridun Düzağaç, Pelin Karahan, Nil Karaibrahimgil, Emre Karayel , Birkan Sokullu, Tarkan, Gamze Topuz, Alican Yücesoy, Hülya Avşar, Bora Akkaş, Ayşegül Aldinç, Zuhal Topal, Ceyhun Yılmaz
Yabancı Ünlüler Gwyneth Paltrow, Hugh Jackman, Kate Winslet, Matt Damon, Monica Belluci, Ryan Reynold, Will Smith, Brigitte Bardot ,Andy Whitfield, Bella Thorne, Hilary Duff, Marion Cotillard, Matt Bomer, Pavarotti, Taylor Spreitler, Tim Robbins, Van Damme, Bradley James, Catherine Deneuve
Yükseleni

Yükselen burcu Terazi olan kişiler, burçlar kuşağının en sevimli, en içten burcudur. Hemen herkes ile uyumlu olabilir, anlaşamadığı insan yok denecek kadar azdır. Fazla duygusaldır ve çevresel telkinlerden kolayca etkilenebilirler. Dürüsttür, yalandan ve dolandan nefret ederler. İyimser davranır, her olaya iyi tarafından bakmaya çalışır. İçten davranır, yapmacık hareketli yoktur.

Yükseleni Terazi olan kişilerin belki de negatif tek özelliği bir olaya farklı farklı açılardan bakmalarıdır. Kararsızlık, yükselen burcu Terazi olan kişilerin olumsuzluklarından birisidir. Yükseleni Terazi olanlar oldukça yetenekli ve yaratıcı kişilerdir.


Uyum içerisinde olan ve göze güzel görünen her şeye düşkünlükleri vardır. Resim, heykel ve müzik konusunda oldukça yeteneklidir. Bir konu üzerinde bağlı kalmamaları yüzünden, giriştikleri çoğu işte başarısız olabilirler, yetenekleri olmasına rağmen. Yükselen burcu Terazi olan kişiler sosyal hayata ve kişisel zevklerine düşkündür. Ortaklık ve uyumlu ilişkiler yükselen Teraziler için olmazsa olmazlar arasında bulunur. Er ya da geç toplumda dikkat çeken, üst sınıf insan olmayı başarırlar.

Aşk Hayatı

Hiç kuşkusuz mükemmel bir aşıksınız. Aşkı yaratan Venüs önce sizi yaratmış. Sevgi arayışlarınız hiç bitmediği için de, dengeleriniz sürekli hassastır. Bazen aşksız yaşama korkusu yüzünden, kendinizi yanlış ilişkiler içinde bulabilirsiniz. Evlilik ve aşk için yaratılmışsınız.

Aşkta duygusallık ve mantığı bir arada yaşarsınız. Aşk sanatını en iyi bilen mitolojinin özel insanlarınız. Ayrılıklarda çabuk toparlanırsınız. Çünkü çevreniz sizi beğenen bir dolu insanla çevrilidir. Aşka aşıksınız.

Kariyeri
Yaratıcı ve artistik bir benliği vardır. Ona yakışan iş fazla zor olmamalıdır.Neyin nerede uyum sağlayacağını ondan başka hiç kimse bilemez. Huzursuz ve kaba ortamlarda çalışmaktan hoşlanmazlar. Bir Terazi’nin ofisi zevkle döşenmiş, güzel kişiliğini yansıtan objelerle süslenmiştir. Masasında daima taze çiçekler olacaktır. 

Misafirlerini en kaliteli ikramlarla ağırlayacaktır. İyi bir Terazi’nin yanında çalışmak son derece keyif vericidir. Çok mantıklıdır. Olayları her açıdan farklı boyutlarda değerlendirir ve hemen karar vermez. Dedikodular onu ilgilendirmez ve sadece güçlü aklından yararlanır. İlişkilerinde, karşılıklı alış veriş çok önemlidir ve hedeflerine ulaşmak için gerekli çalışma disiplinine sahiptir fakat dış görünüşü bu özelliğini farklı yansıtabilir.

Sağlığı
Terazi bir denge burcudur. En ufak bir dengesizlik, hassas vücudunu alt üst etmeye yeterlidir. Hastalıkları sırasında yoğun ilgi beklersin. Aradığını ilgiyi bulamadığın zaman, huysuzlaşır daha çok hastalanırsın.. İç dünyanda dalgalanmalar yüzünden, baş ağrısı ve aşırı yemek yeme eğilimi gösterirsin.. Sinir sistemin mideni etkilediği için, midedeki asit fazlalığını fosfor içerikli yiyeceklerle dengelemelisin.. Metabolizman çok yavaş çalışır. 

Baharatlı, soslu, şekerli gıdalar düşkün olman nedeniyle, çok fazla kilo almaya müsaitsin.. Yaşam boyunca sürekli egzersiz yapmak zorundasın.. İleri yaşlarda senin için şişmanlık kaçınılmaz olur. Sağlam yapılı bir görünsen de, çok çabuk hastalanırsın. Sağlıklı görünüşüne karşın, soğuk algınlıklarına çok çabuk yakalanırsın. Teraziler böbrekleri, bel bölgesini, omurga ve sırtı simgeler. Ayrıca Venüs etkisinde oldukları için, troidler düzensiz çalışabilir. Kilo problemi olan Terazilerin, ara sıra hormon testleri yaptırmaları gerekebilir. İleri yaşlarda romatizma menşeli rahatsızlıklara aday olursun.. Güzel yüzün zaman geçtikçe çok şey kaybedebilir. Herkesten daha çok kendine özen göstermen gerekiyor. Siz Terazilerin çoğu bu konuda duyarlı olurlar ve kendilerine özen gösteren insanlar en çok bu burçtan çıkar.

Çocukluk Dönemi
Çok yönlü Terazi çocukları çocukluk yıllarında oldukça çekingen ve usludurlar. Yemek problemi olmayan ve fazla ağlamayan bebeklerdir. Gürültüsüz ortamlarda huysuzluk etmeyen bu bebekler, büyürken sizi yormayacaktır. 

Hislerini açmayan bu terazi çocukları sürekli sizden ilgi bekleyeceği için, annelerinin ve babalarının anlayışlı olmaları şarttır. Çocukluk yıllarından itibaren güzelliklere düşkündür. Erken yaşta onun hangi konuya karşı kabiliyeti olduğunu analamak gerekir. Özellikle anne ona çok itina etmeli ve büyüme çağında sevgi ve şevkatini esirgememelidir. Genelde ağlamak yerine uyumayı tercih ederler. Sürekli bağıran ve tartışan aile büyüklerinden rahatsızlık duyarlar. Zekaları çok çabuk gelişir. Okul yıllarında sosyalleşmeye başlarlar. Kararsızdırlar. 

Bu nedenle hızlı düşünmek ve karar vermek için, desteğe ihtiyaçları vardır. Terazi çocukları iyi yetiştirilir, ailesi tarafından takdir ve sevgi görürse ileride çok başarılı olurlar. Anne ve babaları sürekli acele karar vermesi için ısrar eden ve hassas dengesi bozulan terazi burcu çocukları çoğunlukla seçim yapma konusunda oldukça sinirli insanlar olarak büyürler. Sizi memnun etmeyi gerçekten ister fakat onun dünyasında ses, renk, ve düşünce uyumu olduğu zaman, ancak kendisi de, uyumlu olabilir. Büyürken sakın onun özel yaşamına karışmayın ve rahat bırakın. Ruh dengesi sağlıklı ve mutlu bir insan olacaktır


Yorumlar


Kategoriler: , Burçlar, Terazi Burcu
.