İlgili Olanlar
İkizler Burcu
Puan: 4 Oy:6
İkizler Burcu

Adet

Bilgiler Hatalımı ?
BURÇ ÖZELLİKLERİ
Yönetici Gezegeni Merkür
Tarih Aralığı (21 Mayıs - 21 Haziran)
Element Hava
Nitelik Değişken
Uğurlu Sayıları 5, 9
Gün Çarşamba
Uğurlu Taşı Akik
Renk Sarı, portakal rengi
Tarot kartı Aşıklar
Hayvan Parlak renkli kuşlar ve kelebekler
Bitki Fındık,ceviz,lavanta,inci çiçeği
Kıymetli Taş Turmalin
Kıymetli Maden Cıva
Olumlu Yanları Uyumlu, entelektüel, çabuk kavrayan, mantıklı, konuşkan, canlı, sempatik, yeniliklere açık. Aynı anda bir kaç işi birden yapabilen.
Olumsuz Yanları Değişken, güvenilmez, iki yüzlü, kararsız, yüzeysel, dedikoducu, huzursuz, havai
Takım Yıldızı (Astronomi) İkizler takımyıldızında, ekliptiğin güneyinde Lapus yani Tavşan bulunur. İkinci dekanatta yer alan Sirius'daki Büyük Köpek yıldızları, Mirzam, Mulphen, Wasen ve Adhora'dır. Son dekanda bir küçük köpek ya da kurt (Canis Minor) vardır. Procyon ve Al Gomeize de İkizler takımyıldızında bulunur.
Kadını Genel Özellikleri İkizler burcu kadını neşeli, enerjik ve hareketli yapısıyla dikkat çeker, fakat bir o kadar da kararsızdır ve sürekli fikir değiştirir. İkizler burcu kadını pratik, akıllı ve çekicidir. Fakat bir ikizler kadınını anlamak çok zordur. Çünkü sürekli bir değişkenlik içerisindedir. İkizler kadını tez canlıdır ve hareketli yaşamayı sever. Özellikle seyahat etmek, yeni yerler görmek ve yeni insanlarla tanışmak ona çok büyük keyif verir. Farklılıktan hoşlanır. İkizler kadını birden fazla işle aynı anda uğraşabilir. Kendisine vakit ayırmaktan fazlasıyla keyif alır.İlgiden çok hoşlanır ve fazlasıyla iyi niyetlidir. Maddi konuda bağımsız olmaktan hoşlanır.Kısıtlanmaktan ve özellikle emir almaktan hoşlanmaz. Hayal kurmayı çok sever ve daima iyi şartlarda yaşamak için uğraşırlar. İkizler kadını akıcı ve etkili konuşması ve ikna kabiliyetiyle fazlasıyla dikkat çeker ve iyi bir dosttur. İkili ilişkilerde oldukça fedakar ve iyi bir partnerdirler.
Erkeği Genel Özellikleri İkizler burcu erkeği zeki, nazik, güzel ve etkili konuşan ve cazibeli yapısıyla dikkat çeker. Pratiktir ve sorunlar karşısında kolayca çözüm üretebilen bir yapısı vardır. İkizler burcu erkeği değişkendir ve bazen onu anlamak zor olabilir. Çocuksu tavırlarıyla sürekli ilgi bekleyen bir yapısı vardır. Aklına koyduğunu mutlaka yapmak ister. Diğer taraftan özgürlüğüne düşkün olan ikizler erkeği kısıtlanmaktan ve emir almaktan hoşlanmaz. Kendi işini yapmaktan daima keyif alır. İkizler erkeği çift kısmetlidir. İnsanlarla kolay diyalog kurabilen ve sözünü dinleten bir yapısı vardır. Karşı cins tarafından hemen fark edilir. İşle ilgili konularda yeni fikirler ve yeni projeler üretmekten çok keyif alır. Maddi konularda da değişkendir. Bazen çok bonkör, bazen de çok cimri olabilir.Fakat idare konusunda oldukça zayıftır. Bir konuda derinleşememek gibi bir problemleri vardır. İkizler erkeği savurganlığı sever ve para konularında fazla başarılı değildir. Duygusal anlamda fazla hassas değildir ve olabildiğince işin mantıklı tarafından bakmayı sever. İkizler erkeği çok disiplinli bir ev hayatından hoşlanmaz, fakat çok severse evlenip bu evliliği devam ettirmek için çaba harcayabilir.
Yerli Ünlüler Kerem Bürsin, Sıla Gençoğlu, Alişan, Acun Ilıcalı, Fahriye Evcen, Gülşen, Kenan Doğulu, Kenan İmirzalıoğlu, Nehir Erdoğan, Seray Sever, Sibel Kekili
Yabancı Ünlüler

Angelina Jolie, Anna Kournikova, Bob Marley, Cournetey Cox, Elizabeth Hurley, Heidi Klum, Johnny Depp ,Kylie Minogue, Naomi Campbell, Nicole Kidman

Yükseleni
Doğum anında ufukta yükselen İkizler burcu akıllı, meraklı ve hareketli bir kişiliğin görülmesinde önemli etkiye sahiptir. Ancak, karakter oldukça çabuk sinirlenen, kolayca sıkılan ve değişiklik ihtiyacı hisseden bir yapıdadır. Bu hayat dolu, hareketli burç ufukta bulunduğu zaman, bireyin mutlaka mental uyaranlara ve aktivitelere ihtiyacı vardır. Aynı durumda kalmak, sürekli aynı şeyleri yapmak ve düşünmek, Yükselen İkizler için kabus gibidir. İnsanların arasında olmayı, birlikte bir şeyler yapmayı ve heyecan yaşamayı sever. Birbirinden farklı olaylarla aynı anda ilgilenebildiği zamanlarda Yükselen İkizler oldukça mutludur. Zekayı sembolize eden Hava elementindeki İkizler, mental olarak oldukça aktiftir. Yükselen İkizler, kendini düşünceleri ile özdeşleştirir ve aklıyla tanınmak ve kabul görmek ister.

Dost canlısı olan Yükselen İkizler, kolayca adaptasyon sağlayabilmesine rağmen, kimi zaman anlık değişen davranış biçimleriyle ve yaşadığı kararsızlıklarla, etrafındaki insanları da şaşırtabilir. Dışarıdan kendine çok güvenli gözükmesine karşın, aslında tereddütlü bir yapısı da vardır. Özellikle sinir sisteminin hassas olduğu dönemlerde bu özgüven eksikliğinin tezahürleri daha net bir şekilde görülür.

Konuşma ve hitabet yeteneği çok güçlü olan Yükselen İkizler, düşünce ve duygularını yazarak ifade etmekte de oldukça yeteneklidir. Yöneticisi Merkür’ün etkisiyle genel olarak iletişim alanında başarı sağlamak, Yükselen İkizler için oldukça kolaydır. Yükselen İkizler, Merkür’ün sembolü olan civa gibi, yakalanması oldukça güç, hızla hareket eden ve farklı alanlara dağılabilen bir yapıya sahiptir. Daldan dala atlamak, konudan konuya geçmek en belirgin özellikleri arasındadır.

Yükselen İkizler burcu insanları, kuvvetli bir bedensel koordinasyona ve hızla hareket edebilme yeteneğine sahiptirler. Sinirsel aktivitenin yoğunluğu genellikle ince bir vücuda sahip olmalarında etkilidir. Değişime merakları ve kolayca adaptasyon sağlayabilmeleri, her zaman genç görünmelerinde ve çağa ayak uydurabilmelerinde etkilidir.
Aşk Hayatı İkizler burcu aşkta mantığını ön planda tutar. Fakat buna rağmen kısa kaçamak aşklara da hayır diyemez. Fazla duygusallık onlara göre değildir. Sosyal çevresi oldukça geniş olduğundan aşksız kalması mümkün değil diyebiliriz. İlişkilerde partnerlerini sürekli şaşırttıkları için karşıda ki kişi duygularında zorluk yaşayabilir. Bir kişiye bağlı kalmak sizin ikizler burcu için çok zordur bu yüzden kalpsizlikle suçlanabilirler. Aniden aşık olur ve çok çabuk bıkarlar. Bir kişiye bağlanmanız çok zordur. Hayatı planlı programlı yaşarlar. Üstelik planlarında akıllıca çalışırlar. İlişkilerde en nefret ettikleri şey azarlanmak ve değer görememektir. En ulaşılmaz kişileri bile kendine kolayca kendine çekebilen bir yapısı vardır
Kariyeri Herkese dostça davranır, şakacı ve rahattır. Birlikte çalıştıkları kişilere büyük bir ilgi gösterir. Sürekli hareket halinde olması nedeniyle arkadaşlarının kafasını karıştırır. İkizlerin hızlı çalışan aktif bir zekası olduğu için, çevresindeki kişilerin ağır çalışma temposunu bir türlü anlayamaz. İsteksiz ve keyifsiz olduğu günlerde, özel telefonlarına bile cevap vermez. Kendisini arayan kişinin ünvanı ve pozisyonu onu etkilemez. Başkalarının önerilerine kulak vermeyen İkizlerle iş yerinde birlikte olmak, sinirlendirici olduğu kadar zevklidir de.
Sağlığı İkizler burçları ruhsal ve fiziksel açıdan dirençli bir yapıya sahiptiler. soğuk algınlığı ve ciğer hastalıkları, burcun yakalanabilecekleri rahatsızlıklar arasında yer alır. Enerji ve sinirlerine hakim olmayı öğrenmelidirler. Gergin yapıları yüzünden uyku problemi yaşadıkları görülür. Aksi halde gerginlikleri yüzünden uykusuzluk çekebilir. Çok hareketli oldukların kilo problemi yaşamazlar.
Çocukluk Dönemi İkizler burcu çocuğunda ilk dikkat çeken şey parlak ve cin gibi bakan gözlerdir. Oldukça zeki olduklarından konuşmayı da erken yaşta öğrenmişlerdir. Kıskanç bir yapıları vardır sizi asla kimseyle paylaşmak istemezler .Fazla disiplini ve ders çalışmak onlara göre değildir. Çift karekterli ikizler burcu çocuğu davranışlarıyla sizi herzaman şaşırtabilir. Hiçbirşeyden memnuniyet duymazlar bu yüzden mutlu edilmesi çok zordur.

Yorumlar


Kategoriler: , Burçlar, İkizler Burcu
.