İlgili Olanlar
Başak Burcu
Puan: 4 Oy:7
Başak Burcu

Adet

Bilgiler Hatalımı ?
BURÇ ÖZELLİKLERİ
Yönetici Gezegeni Merkür
Tarih Aralığı (23 Ağustos - 22 Eylül)
Element Toprak
Nitelik Değişken
Uğurlu Sayıları 6
Gün Çarşamba
Uğurlu Taşı Meryem Taşı
Renk Sarı, Yeşil
Tarot kartı Ermiş
Hayvan Tüm evciller
Bitki Nergis
Kıymetli Taş Koyu safir, zebercet
Kıymetli Maden Cıva
Olumlu Yanları Analizcilik. Dostluk. Dikkat. Ustalık. Cana yakınlık. Temizlik. Titizlik. Alçak gönüllülük. Giyim merakı. Hesap kafası. Esprili konuşma. İyilik isteği.
Olumsuz Yanları Hastalık hastası. İşgüzar. Aceleci. Aşırı tenkitçi. Aşırı titiz. Kolay beğenmez. Geleneklere sıkı bağlı. Aşırı meraklı
Takım Yıldızı (Astronomi) Başak takımyıldızının ilk dekanatında Coma, ikincisinde başlıca yıldızları Bungula ve Aguna olan Centaurus bulunur. Üçüncü dekanatta, ekliptiğe daha yakın bir yerde ise Caphir ve Spica yani Tohum yer alır.
Kadını Genel Özellikleri
Başak burcu kadını sorumluluk sahibi, idealist, hırslı, nazik, detaycı ve hassastır. Titizdir ve en ufak ayrıntılara dikkat eden yapısıyla dikkat çeker. Evcimen yapısıyla evine çocuklarına çok düşkündür. Evine vakit ayırmaktan fazlasıyla keyif alır. 

Başak burcu kadını hoş mizacıyla dostları tarafından sevilir ve çok sayıda arkadaşı vardır. Mizah anlayışı oldukça gelişmiştir. 

Başak burcu kadını çalışkan ve azimlidir. Sorumluluklarını sonuna kadar yerine getirir. Başarmak için elinden gelen tüm çabayı gösterir. Pratik olması nedeniyle olaylara anında müdahale edebilmektedir. Diğer bir taraftan alıngan bir yapısı vardır.Kolayca incinebilir ve darıldığı kişiyi hemen affedemez. Kindar değildir fakat hemen de unutamaz. 

Zeki başak burcu kadını sorunları en mantıklı şekilde çözüme ulaştırır. Adalet ve merhamet duygusu fazlasıyla gelişmiştir. İkili ilişkilerde sadık ve anlayışlı bir partner olur. Mükemmeliyetçidir ve ilişkisine sahip çıkar. Kendisine hayatı hoş bir biçimde sunan şefkatli ve sevecen bir erkekle ömrünün sonuna kadar mutlu olabilir. Çocukları sever ve en iyi biçimde eğitir. Hayatı kontrol edebilmek ona güven verir.
Erkeği Genel Özellikleri
Başak burcu erkeği inatçı, titiz,detaycı ve mantıklı yapısıyla dikkat çeker. Hoş ve sevecen bir mizacı vardır. Daima bakımlı ve hoş görünmeye dikkat eder. Hırslı ve çalışkandır. Para konusunda tutumludur. 

Başak burcu erkeği çevresindeki olumsuzlukları sözünü sakınmadan tenkit edebilir. Eleştirmeyi sever. Fazlasıyla açık sözlüdür. Düşünceli olmasına rağmen hoşuna gitmeyen şeyleri direkt ve net olarak söyler ve kırıcı olabilir. Temizlik onun için çok önemlidir. Bazen aşırıya kaçacak derecede titiz olabilir. 

Neşeli ve canlı bir karakter sergiler. Sorunlarla kolaylıkla baş edebilir. Başarı onun için olmazsa olmazlardandır. Düzensizlik ve disiplinsizlikten hoşlanmaz.Her şeyin yerli yerinde olmasından haz duyar. 

Başak burcu erkeği karşı cinste nezaket ve kibarlığa en az temizlik kadar önem verir. Aşık olmaktan korkar, fakat sevdiği zaman da sadık bir erkek olur. Sevdiği kişiyle dost olabilmeyi ister. Evlilikte düşünceli ve saygılı bir eş olur. Çocuklara çok düşkün olmamakla beraber iyi ve sorumluluk sahibi bir baba olacaktır
Yerli Ünlüler Ali Sunal, Rafet El Roman, Alper Saldıran, Aras Bulut İynemli, Can Temiz, Dylan O’brien, Gökhan Türkmen, Mabel Matiz, Cansel Elçin, Ümit Kantarcılar, Yusuf Akgün, Algı Eke, Begüm Birgören, Bergüzar Korel,Duygu Yetiş, Ebru Cündübeyoğlu, Ece Uslu, Eda Taşpınar, Evrim Solmaz, Gamze Özçelik, Gülben Ergen, Hande Ataizi, Merve Boluğur, Pınar Altuğ, Belgin Erdoğan,Tuğçe Kazaz, Uğur Dündar, Cüneyt Arkın
Yabancı Ünlüler Andrew Lincoln, James Marsden, Jensen Ackles, Keanu Reeves, Ludacris, Martin Freeman, Paul Walker, Tommy Lee Jones, Michael Jackson, Amanda Schull, Angel Coulby, Blake Lively, Claudia Schiffer, Katerina Graham, Lea Michele, Marlee Matlin, Pink, Rose McGowan, Sarah Roemer, Shania Twain, Sophia Loren, Beyonce, Cameron Diaz
Yükseleni
Başak burcu Merkür tarafından yönetilir. Toprak elementinden olan Yükselen Başak’ın davranışlarında çabukluk ve partiklik hakimdir. Merkür mental enerjilerin kuvvetini ifade eder. Dolayısıyla Yükselen Başak burcu, pratiklik, objektivite, detaylara karşı hassasiyet ve analiz yeteneği gibi özellikleriyle tanınır. Ufukta yükselen Başak olduğu zaman, kişilik genellikle sakin, geri planda kalmayı seven, çalışkan bir yapı sergiler.

Günlük yaşamın hemen her alanında mental faaliyetler oldukça hakimdir. Yükselen Başak burcu insanı, yaptığı her işte kendisini sonuca ulaştıracak, metodik yöntemler ve sistematik düşünceler geliştirmekte ustadır. Başak Yükselen detaylar konusunda oldukça hassas ve başarılıdır. Aklını ve zekasını yaşadığı ortamda ve yaptığı işte, düzen yaratmak, sistem oluşturmak için kullanır. En sıkıcı konularda bile, uzun süre vazgeçmeden, dayanıklı bir şekilde çalışabilir. Çalışmak ve üretmek hayatının belkemiği haline gelerek, diğer yaşmasal unsurların ihmaline de neden olabilir. Tedarikli olmak, en ufak bir detaydan bile vazgeçmeden, düzen içinde bir yaşam devam ettirmek arzusu, Yükselen Başak’ın en belirgin karakteristikleri arasındadır.

Detaylara ve mükemmeliyete çok önem vermesi zaman zaman sonuca ulaşmasında gecikmesinin en önemli nedenidir. Tek bir ağaca konsantre olurken, ormanı gözden kaçırmak da, tipik Yükselen Başak özelliklerindendir. İnsan ilişkilerinde mental paylaşımlara verdiği önem, seçici davranmasına ve çoğu zaman, sosyalleşememesine neden olur.

Genellikle sinir sistemi hassas olan Yükselen Başak insanları, rahatlamayı pek beceremezler. Bu huzursuzluk, eleştiriye yatkın yapıyla birleşerek, rahatsız edici boyutlara da ulaşabilir. Yükselen Başak insanları incitmek istemese de eleştirel yaklaşımları ve mükemmeliyet düşkünlüğü, insan ilişkilerinde problemler yaşamasına neden olabilir.

Huzursuzluğun diğer bir tezahürü de ortaya çıkan fiziksel rahatsızlıklardır. Temizliğe, düzene ve sağlığa çok önem vermesine rağmen, Yükselen Başak, fiziksel olarak hassas bir yapıya sahiptir. Özellikle sindirim sistemi rahatsızlıkları çok sık görülür.
Aşk Hayatı
Düzen arayışı içerisinde olan başak burçları, sadece mantık düzeyinde bir aşkı tercih ettikleri için idealleri için savaşırlar. Detaycı ve idealist tutumlarından dolayı partnerinizi bezdirebilirler. Başak burcu insanları kolay güvenmeyen bir yapıya sahip olduğu için genellikle geç yaşlarda ya da hiç evlenmedikleri görülür. Aşkın detaylarını incelemek yerine duygularını en iyi şekilde yaşamalıdırlar. Seks hayatlarında gerçekten aşık olmadan kimseyle kolay kolay ilişkiye girmezler.

 


Başak kadınları sevişme konusunda oldukça tutkuludur. Temiz değil ve kötü kokuyorsanız bir başak burcu kadınıyla yakınlaşmanız biraz zor olabilir. Yeni şeyler denemekten keyif almayan başak burcu kadınları, detaylar yüzünden kendinizden soğutabilir.
Başak erkekleri de hijyene düşkündür. Değişik tekniklerden hoşlanır ama kendini tekniğe kaptırınca duygularını yaşamayı unutabilir. Seks konusunda partnerini acımasızca eleştirebilir.
Kariyeri
Hırs ve pratik zekalarından dolayı iş hayatlarında olumlu yönde etkiler alacak olan başak burcu insanları, bir çok özelliklerinin yanı sıra görev bilinci sayesinde çalıştığı ortamdaki arkadaşlarına da faydalı olacaklardır. Gözlem yetenekleri yüksektir. Risk ve eksikliklerin giderilmesi için ellerinden gelen çabayı göstereceklerdir.

 


Başak burcu insanları genel olarak detay ve özen gösterilecek mesleklerde başarılı olabilirler. Doktorlu ve banka memuru gibi meslekler başak insanlarını başarıya götürebilecek meslekler arasında. Araştırma ve bilgilenme isteği bulunan başaklar için bilim ve hukuk dalları iyi tercihler olacaktır.
Sağlığı Bir Başak burcu kız olarak çalışkan ve pratiksin.. Kuruntulu ve geleneksel yapını yüzünden her şeyi kafana fazla takar ve kendini her hastalığa aday görürsün. Doktorlarda ve hastanelerde en çok Başak burcu kişilerine rastlarsınız. Mızmız ve kaprisli yapını çevrendeki herkesi canından bezdirebilir. Kolay inanmadığın içinde sürekli doktor değiştirirsin. Pratik zekan ve önlemci yapın sağlık koşullarına çabuk uyum sağlamanı sağlar. Eğer doktorlar iyileştirme yöntemlerini açıklarlarsa anlayışlı ve uyumlu bir hasta olursun. Başak Burcu sinir sistemi ve bağırsakları temsil eder. Mide hastalıklarına yatkınsın.. Dengeli beslenmek zorundasın.. Yoksa, yaşamın boyunca bir çok sindirim hastalıkları peşini bırakmaz. Birçok Başak vejeteryan olup, ömür boyu sağlıklı beslenirler. Başak Burcu titiz yapısını sağlığına özellikle yansıtır. Yağlı ve baharatlı yiyeceklerden uzak kalmalısın. Nişasta ve kahve bağırsakların için sorun olur. Beyaz et, peynir, bol meyve, balık, yoğurt bünyenin gerçek dostlarıdır. Stres en çok senin burcunun kişilerini etkiler. Neşeli ve ruh haline uygun yerlerde kalmaya özen göstermelisin.
Çocukluk Dönemi Mama saatlerinin aksatılmasına bile dayanamayan başak burcu çocukları, rol yapma yetenekleri en gelişmiş burç olarak bilinir. Durum öyledir ki rol yaparak herkesi her şeye inandırarak istediğini elde edebilirler. Sesli düşünürler. Okulda disiplinlik olsalar da sakinlikten hoşlanırlar.

Yorumlar


Kategoriler: , Burçlar, Başak Burcu
.