İlgili Olanlar
Koç Burcu
Puan: 4 Oy:5
Koç Burcu

Adet

Bilgiler Hatalımı ?
BURÇ ÖZELLİKLERİ
Yönetici Gezegeni Mars
Tarih Aralığı (21 Mart - 19 Nisan)
Element Ateş
Nitelik Öncü
Uğurlu Sayıları 1, 9
Gün Salı
Uğurlu Taşı Yakut
Renk Kırmızı
Tarot kartı İmparator
Hayvan Koyun
Bitki ıtır, hanımeli, pars zambağı
Kıymetli Taş Elmas
Kıymetli Maden Demir
Olumlu Yanları Öncülük ve macera ruhu. Girişkenlik. Adam yönlendirme. Hedef belirleme özelliği. Yüksek Enerji. Engelleri aşabilme yetişi. Sınırlamalardan nefret. Liderlik. Dürüstlük. Hazır cevaplık. Canlılık.
Olumsuz Yanları Egoizm. Kararları yıkmak. Kendini öne sürmek, ileri-ye çıkartmak. Alaycı, isyankar. Sabırsız. Saldırgan. Hiddetli. Ani çıkışlar
Takım Yıldızı (Astronomi) Koç takım yıldızındaki başlıca yıldızlar, Shedar, Ruckbah ve Dat el Cursa'dır. İlk dekanatta, Cassiopeia, ortada Cetus, sonda ise Perseus yer alır.
Kadını Genel Özellikleri Koç burcu kadını hareketli, konuşkan ve girişimci yapısıyla dikkat çeker. Oldukça da esprilidir. Alımlı, atletik yapılı ve narindir. Eleştirmeyi ve hoşlanmadığı şeyleri mutlaka dile getirir. Toplum içerisinde cazibe ve farklılığıyla dikkat çeker. Koç kadını iş hayatında oldukça hırslı ve idealisttir. Aklına koyduğunu mutlaka gerçekleştirmek ister ve çizdiği yolda hiç şaşmadan ilerler.Zamanı kullanmayı iyi bilir ve çalışkandır. Koç kadını özellikle içten ve sempatik tavırlarıyla arkadaş çevresinde aranan eğlenceli bir dosttur. İçten içe biraz tedirgin ve huzursuzdur. Kendisini fazlasıyla tenkit eder ve hep bir yarış içerisindeymiş gibi kendiyle çok uğraşır. Dostlarına ve sevdiklerine çok önem verir ve fazlasıyla fedakardır. Duygusal yapısı oldukça hassas olduğu için olumsuz tenkitler onu fazlasıyla kırabilir. Evine ve ailesine çok düşkündür ve bu konuda da her konuda olduğu gibi mükemmeliyetçidir. Sürekli hareketli olmayı seven Koç burcu kadını boş zamanlarında da sosyal aktivitelerde bulunmak, spor yapmak ve dostlarıyla vakit geçirmekten çok keyif alır
Erkeği Genel Özellikleri Koç burcu erkeği kendine güvenen, hareketli ve enerjik yapısıyla toplum içinde fark edilir. Otoriterdir ve otorite kurmaktan keyif alır. Dik başlıdır ve hata yaptığında bunu kabul etmek istemez ve bencil davranışlar sergiler. Koç burcu erkeği özgürlüğüne fazlasıyla düşkündür. Dostları ve arkadaşları için yapmayacağı şey yoktur. İnsanlara yardım etmeyi ve onların sorunlarını paylaşmayı sever. Cömerttir ve maddi anlamda da özgür olmayı sever. Kendi işini kurmak ve yürütmek onlar için çok daha caziptir.Başkalarından emir almaktan hoşlanmaz. Koç burcu erkeği incindiği zaman oldukça kırıcı olur ve sözünü sakınmaz. Tenkitçidir, sert bir dille eleştirebilir. Ev hayatına ve ailesine oldukça düşkündür, fakat dışarıdaki hayatını da fazlasıyla sever. Bu onun yerinde duramayan hareketli yapısından kaynaklanmaktadır. Daima kendini evinde huzurlu ve rahat hissetmek ister.
Yerli Ünlüler Neşe Karaböcek, Yüksel Uzel,Ömer Şerif, Fatih Sultan Mehmet, Dr. Yıldırım Aktuna, Zeki Alasya, Sakıp Sabancı, Kadir İnanır, Pop şarkıcısı Yaşar, Nurgül Yeşilçay, Deniz Akkaya, Hüner Coşkuner, Kayahan,Yılmaz Güney, Okan Bayülgen, Sadri Alışık, Kartal Tibet, Evliya Çelebi, Kadir Doğulu, Bensu Soral, Ceyda Düvenci, Murat Yıldırım, Ezgi Mola , Pelin Akil, Seren Serengil, Uğur Pektaş, Aslı Tandoğan, Özge Özpirinçci , Aysun Kayacı, Şebnem Ferah, Yalın, Emre Altuğ, Erol Evgin
Yabancı Ünlüler Johann Sebastian Bach, Charlie Chaplin, Joan Crawford, Marlon Brando, Descartes, Tenesse Williams, Vincent Van Gogh, Herbert von Karajan,Hitler, Descartes, Reese Witherspoon, Lady Gaga, Luke Evans, Michelle Monaghan, Russel Crowe, Keira Knightley, Ewan Mcgregor, James Franco, Adrian Brody, Rosie Huntington Whiteley, Kristen Stewart, Emma Watson, Alessandra Ambrosio, Taylor Kitsch, Jackie Chan, Robert Downey Jr. Gary Oldman, Francis Ford Coppola, Gregory Peck, Quentin Tarantino, Heath Ledger, Alec Baldwin, Elton John, Michael Fassbender, Eric Clapton, Celine Dion, Hugo Weaving, Steve McQueen,
Yükseleni
Yükselen Koç Burcunun yöneticisi Mars, pozitif, atak ve rekabeti seven bir kişiliğin doğmasına nedendir. Koç burcu ufukta yükselirken, genellikle taktik ve stratejik davranış biçimleri kişilikte görülmez. Ancak, diplomatik ve düşünceli davranışların haritadaki diğer ögelerin desteği ile öğrenilmesi mümkün olabilir. Mars direkt eylem ve yüksek enerji gezegenidir. Yükselen Burcu Koç olan kişi, yönetici gezegeni Mars’ın etkisiyle, karar verir vermez, fazla düşünmeden ve tereddüte yer vermeden hemen harekete geçmeyi tercih eden bir yapıya sahiptir. Düşünceleri fazla irdelenmeden, direkt eyleme geçmek en belirgin karakteristikler arasındadır.

Yükselen Burcu Koç olan kişiler, boşu boşuna zaman ve enerji harcamak istemezler. İstedikleri sonuçlara, hedeflere ulaşmaları uzun zaman alırsa, sabırsızlanır ve kolayca sıkılırlar. Bu özellik neticesinde, hemen yeni bir projeye başlamak, eldekini bir kenara bırakıvermek, tipik Yükselen Koç özelliklerindendir. Kendini aşmak isteği, yapabilirliklerini göstermek ve test etmek arzusu oldukça yoğundur. Fiziksel faaliyetler, özellikle bedensel sağlığın korunabilmesi için oldukça önemli bir gereksinimdir. Aksi halde, yoğun enerji birikimi stress ve tansiyon olarak tezahür edebilecektir.

Mars’ın etkisi altındaki Yükselen Koç insanları atletik bir yapıya ve yeteneğe sahiptirler. Rekabetçi yapı, fiziksel özellikler ile birleşerek, spora ve savaş sanatlarına çok yatkın bir insanın ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Yükselen Burcu Koç olan kişilerin, dürtülerini kontrol etmeleri, daha planlı hareket etmeleri halinde, girdikleri ve başladıkları her işte ve konuda başarılı olmaları muhakkaktır. Bağımsızlık ve özgürlük önemli ihtiyaçları arasındadır. Açık sözlülük, kuvvetli refleksler ve hareketlilik de belirgin şekilde göze çarpan özellikler arasındadır. Koç burcunun ataklığı kimi zaman mental alanda kendini gösterecektir. Yükselen Burcu Koç olan birey, oldukça seri düşünebilen, çabuk karara varabilen ve parlak fikirler üretebilen bir insandır. İş dünyasındaki ve askerlikteki pek çok liderin Yükselen Burcu Koç’dur.
Aşk Hayatı
İlişkilerinde son derece kıskanç olan koç burçları, partnerini paylaşmayı sevmez. Ancak koç burçlarının gönlü o kadar zengindir ki birden çok flörtü bir arada idare edebilir. Özgürlük kavramını uğruna yerler altına alabileceği çok az kişi vardır. Tutkularını derinlerinde besler, içe dönük bir aşıktır.


Koç kadınları yenilikçidir ve değişik fanteziler içine girebilirler. Seks hayatlarında da oldukça sabırsız olan koç kadınları, baskın olmayı severler ve üstte olmayı tercih ederler. Bir koç kadınıysanız kovboy pozisyonunu deneyebilirsiniz.

Koç erkeklerinde ise durum aynı. Her zaman, her yerde ve her şartta seks yapabilirler. Sevişmeyi bir spor olarak gören koç erkekleri, egoist bir tavır sergileyerek partnerini mutlu etmeye odaklanırlar. Koç burcu işini kısa tutmayı sever.
Kariyeri
Koç burcu, yönetilmeyi sevmeyen bir burç olduğu için kendi başına çalışırken ya da patron rollerinde başarılı olacaktır. Özveri ile çalışırlar. Çalışırken tüm benliklerini yaptıkları işe yönlendirirler. Çalışma ortamı rahat olmayan bir koç burcu insanı için değişik bir çalışma ortamı araması uzun sürmeyecektir.

 


İletişim, reklamcılık ve endüstri alanında ilerleyebilirsiniz. Bu alanlar sizin için ideal yolların başlangıcı olabilir. Liderlik vasfı yüksek kişiler için de askeri bir alana yönelmek iyi bir seçenek olabilir. Çok çalışıp çok çabalayan koç burçları, karşılık olarak sadece bir takdir bekler, emir almaktan hoşlanmazlar.
Sağlığı
Koç burçları aceleci yapılarından dolayı kazalar ve yaralanmalarla yüz yüze gelen bir burçtur. Özellikle kafa bölgesi ve dişlere dikkat etmesi gereken koç burçlarının salgı bezlerine de dikkat etmesi gerekmektedir.

 


Çok çabuk kaygıya düştükleri için adrenalin hormonu çokça salgılanacak dolayısıyla vücut dengesi bozulmuş olacaktır. Adrenalin dengesi bozuk bir koç insanının enerji dengesi de alt üst olmuş olur. Bunu önlemek için şeker ve kahveyi azaltmanızda fayda var.
Çocukluk Dönemi
Erkenden konuşup erkenden yürümeye başlayan koç burcu çocuklar, doğduğu andan itibaren evin otoritesinde yer edinmek için çaba gösterir. Karınları acıkınca tam bir canavara dönüşen koçlar, doyduklarında ise değişerek etrafa gülücükler dağıtmaya başlayabilirler.

 


Enerjik, hareketli ve atılganlardır. Küçük yaştaki koçlarda sinirlilik hakimdir. Sıklıkla kavga halinde olan koçların kendilerini ve çevresindekileri yaralaması olası bir durumdur. Ceza durumalrı koç burcu çocukları için pek işe yarayan bir yöntem değildir. Aksine çocuk için hırçınlaşma ve inatlaşma isteği uyandırır. Tatlı ve yumuşak bir dil sayesinde onlarla iyi iletişimler kurabilirsiniz.

Yorumlar


Kategoriler: , Burçlar, Koç Burcu
.