Anasayfa / TAŞITLAR / Volvo Dizel Motor Üretimini Durduruyor!

Volvo Dizel Motor Üretimini Durduruyor!

 

Volvo Dizel Motor Üretimini Durduruyor!

Otomobil teknolojisi, pek çok manada kendi içinde farklı keşifleri de beraberinde getiren bir alan. Bu yüzden, bu konuda üretilen ve kaçırılmayacak seçenekleri yaratan firmalar yer alıyor. Siteler ve daha pek çok çözüm seçenekleri, bizler için de detaylı bir çalışmanın önünü açıyor. Volvo, yaptığı son açıklamasında, kararla ilgili güncel bir haber sundu bizlere. Artık, dizel motor üretimi olmayacak diyen Volvo, elektrikli motorlara odaklanacağını dile getiriyor ve teknolojiye daha da yaklaşacaklarını söylüyor. Volvo CEO’su Hakan Samuelsson, bu hafta yaptığı açıklamayla dizel motoru geliştirme çalışmalarını durduracaklarını ve elektrikli araç üretmeye odaklanacaklarını açıkladı. CEO ayrıca Tesla’nın elektrikli araç taleplerini artırmada önemli bir rol oynadığını vurguladı.

Elektrikli Motor Devrine Hoş Geldiniz

Elektrikli motor devrine hoş geldiniz. Volvo, bu konuda oldukça farklı ve estetik bir ilerleme üretir iken, aynı zamanda elektrikli motor konusunda da başka ve etkin bakış açıları sunmaya devam ediyor. Seçeneklerimiz arasında yer alan ve bizler için de kaçırılmayacak dokunuşları ön plana çıkaran bir marka. Artık dizel araçları geliştirmeye çalışmak ile ilgili ilerleyişlerin bir manasının olmadığını açıkladı. Artık, tamamen elektrikli ya da hibrit motorlara odaklanacaklarını belirten Volvo yetkilileri, söz konusu çalışma ile geleceğin dünyasına bu şekilde yaklaşmanın çok daha verimli olacağını dile getiriyor. Benzin ve dizel motorlarının önümüzdeki yıllarda da önemli  olacağını dile getiren yetkililer, 2020 senesinden sonra artık elektrikli araçların piyasada çok daha etkin olacağını da dile getiriyor. Elektrikli motorların gelişimi ve bu konuda evrilen teknolojik ilerleyişler, artık bambaşka bir hal almaya başlıyor. Bu yüzden, üzerinde çalışılan her türlü yeniliğin ve farklılığın, markalar için de önemli bir detay yarattığını söylemek durumundayız.

Tesla Sıraya Girilecek Araba Yaptı

Tesla markasının, insanların sıraya girerek sahip olmak istediği bir elektrikli araç tasarladığını belirten Volvo yetkilileri, güçlü bir araç ve yapısal sağlamlık ile, bu alanda kendilerine de yer olduğunu düşünüyor. Bu yüzden, artık çok daha hızlı bir şekilde elektrikli motorlara yükleniyor ve odaklanıyor diyebiliriz. Gelişime dair büyüyen her türlü farklılık, markalarla çok daha önemli bir hal alıyor.

Kaynak radarex

Hakkında Mustafa Keskin

Ayrıca Kontrol Edin

Tüm Land Rover`lar Elektrikli Olma Yolunda İlerliyor

Geçen yıl Hindistan’ın Tata Motors şirketi tarafından satın alınan Jaguar, 2020 yılında tüm Land Rover …

600 Beygir Gücündeki BMW M5’in Yeni Özellikleri Geldi!

Üst segment araba denildiğinde akıllara ilk gelen markalardan birisi olan BMW, 2018 model BMW M5’in hazırlıklarına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir