Anasayfa / ELEKTRONİK / Cep Telefonu / Apple’ın Yeni Ekran Patenti İle iPhone 8’de Ekran Yeniden Şekillenecek

Apple’ın Yeni Ekran Patenti İle iPhone 8’de Ekran Yeniden Şekillenecek

Cihazda yer alan ekran dışı alanın azaltılması için Samsung tarafından Galaxy S8 modelinde ortaya çıkan çerçevesiz ekranın bir benzeri iPhone 8 modelinde yer alacak. Aşağıda resmini paylaşacağımız üzere Apple, iPhone 8 modeli ile birlikte artık ekranı çerçevenin içine hapsetmeyecek ekranın yer aldığı çerçeve cihazın arka kısmına kadar bir bütün olarak geliştirilecek. Touch ID üzerinde gelen yenilikte ise kullanıcı parmaklarını ekrandan kaldırmadan kimlik doğrulamasına izin verilebilecek.

Bu patentin geçtiğimiz Şubat ayında alındığı ortaya çıkmıştı. Apple’ın aldığı patentlerle birlikte yeni iPhone modellerinin tasarımında da belirgin şekilde değişiklik görülecek. Kullanıcı geribildirimleri ile geliştirilen birçok yeni özelliğin de iPhone 8 modeli ile kullanıma sunulacağı belirtiliyor. İşte Apple’ın iPhone 8 modelinde kullanmak üzere aldığı patentlere ait görüntü. Görüntü detaylıca incelendiğinde yepyeni bir tasarımın iPhone 8 modeli ile Apple tarafından kullanıma sunulacağına dikkat çekiliyor.

Kaynak:Teknogündem

Hakkında Mustafa Keskin

Ayrıca Kontrol Edin

Bir iPhone 8 Plus daha patladı

Apple, bir iPhone 8 Plus batarya şişmesiyle daha karşı karşıya. Şimdiye kadar en az 5 …

Intel’de Korkulu Anlar: Apple, Mac’ler için Kendi İşlemcilerini Tasarlayacak!

Apple uzun süredir Mac bilgisayarları için Intel işlemcileri kullanmaktaydı. ARM platformunun gelişmesi ve Appl bilgisayarlara …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir