İlgili Olanlar
A-per Şurup 120 Mg 100 Ml
Puan: 3 Oy:2
A-per Şurup 120 Mg 100 Ml

Adet

Bilgiler Hatalımı ?
İLAÇ BİLGİLERİ
Formülü
Farmakolojik özellikleri
Endikasyonları Ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılır. Soğuk algınlığından ileri gelen ağrılarda, çocuklardaki döküntülü hastalıkların sebep olduğu ateşli durumlarda ve ağrılarda, baş, diş, migren, adele ağrılarında, aşı reaksiyonlarında, nevraljide kullanılır.
Kontrendikasyonları Karaciğer ve böbrek fonksiyonları bozuk olanlar ve karaciğere etki eden ilaç kullanan hastalarda kontrendikedir.
Uyarılar/Önlemler Doktor tavsiyesi olmadan 5 günden fazla süren ağrılarda 39.5 °C fazla ateşi olanlarda 3 günden daha uzun süren ateşte veya tekrarlayan ateşli vakalarda kullanılmamalıdır. Kalp, akciğer hastaları ile anemisi olanlarda dikkatli verilmelidir.
Yan etkiler Çok hassas bünyelerde ciltte kızarıklıklar ve döküntüler görülebilir. Yüksek dozlarda ilaç alındığında karaciğer ve böbreklerde harabiyete yol açabilir.
İlaç etkileşimleri Barbitüratlar ve diğer antikonvülsanlar, kloramfenikol, desipramin, deksorubisin ve uzun süreli tedavilerde antikoagülan ilaçlarla etkileşme ihtimali vardır.
Kullanım şekli ve dozu 3 aylık ile 1 yaş arsındaki çocuklar; yarım veya 1 ölçek, 1 ile 6 yaş arasındaki çocuklar; 1.5 ile 2 ölcek günde 3-4 defa verilir.
Doz Aşımı ve Tedavisi
İçeriği 120 ml Pediatrik Şurup
Satış Durumu Yerli, Beşeri bir ilaçtır - Reçetesiz satılır -
Barkod Numarası

Barkod Numarası: 8699651570097


Yorumlar


.