İlgili Olanlar
A-ferin Plus Pediatrik 100 Ml Şurup
Puan: 4 Oy:6
A-ferin Plus Pediatrik 100 Ml Şurup

Adet

Bilgiler Hatalımı ?
İLAÇ BİLGİLERİ
Formülü Paracetamol 160 mg Chlorpheniramine malate 1 mg Pseudoephedrine 15mg/5ml
Farmakolojik özellikleri
Endikasyonları Analjezik, antipiretik, antihistaminik ve dekonjestan etkilidir. Soğuk algınlığına eşlik eden ateş, ağrı ve nezlenin geçici olarak giderilmesinde endikedir
Kontrendikasyonları Ciddi hipertansiyonu, ağır karaciğer yetmezliği ve koroner arter sorunları olanlarla MAO inhibitörü kullananlarda kontrendikedir.
Uyarılar/Önlemler Aşırı dozda hepatik toksisiteye neden olabilir. Sinirlilik, baş dönmesi ve uykusuzluk görülürse ilaç alımı durdurulmalıdır. Karaciğer, böbrek, kalp ve akciğer fonksiyon bozukluğu, anemi, hipertansiyon, dar açılı glokom, prostat hipertrofisi, üriner retansiyon ve piloroduodenal obstrüksiyon hallerinde dikkatle kullanılmalıdır. Kronik bronşit, glokom, kalp hastalığı, hipertansiyon, tiroid ve diyabeti olanlarla sedatif ve trankilizan alan çocuklarda önerilmez. Gebelik kategorisi C'dir. Gebelerde potansiyel yarar/zarar oranı değerlendirilmelidir. Anne sütüne geçebilir. Emziren annelerde kullanılmamalıdır.
Yan etkiler Bulantı, gastrik şikayetler, cilt kızarıklığı, döküntü, uyku hali ve idrar retansiyonu gibi yan etkiler görülebilir.
İlaç etkileşimleri Oral antikoagülanların etkisini arttırabilir. Hepatik enzimleri indükleyen hepatotoksik ilaçlarla birlikte kullanımı hepatotoksisite riskini arttırır. Alkollü içecekler, sedatif ve trankilizanlarla birlikte kullanılmamalıdır. Slklopropan ve, halotan gibi halojenli anesteziklerle ameliyata girenlerde kullanılmamalıdır.
Kullanım şekli ve dozu 6-12 yaş arası çocuklarda 2 ölçek kullanılır. Bu dozlar her 4-6 saatte bir tekrarlanır. Günde 4 dozdan fazla kullanılmamalıdır. Ağrı kesici olarak 5 günden ve ateş düşürücü olarak 3 günden fazla kullanılmamalıdır. 6 yaşından küçük çocuklarda kullanılamaz.
Doz Aşımı ve Tedavisi
İçeriği 100 Ml Şurup
Satış Durumu Yerli, Beşeri bir ilaçtır. Reçete ile satılır.
Barkod Numarası Barkod Numarası: 8699570570147

Yorumlar


.