Benzer Ürünler
Ürünü Puanlayarak Sitemize Destek Olabilirsiniz
Hatalı Ürün Bilgileri İçin Bilgiler Hatalı Butonuna Tıklayarak Bizlere Yardımcı Olabilirsiniz!

Adet

Bilgiler Hatalımı ?
İLAÇ BİLGİLERİ
Formülü Her film kaplı tablet; Parasetamol 650 mg, Klorfeniramin maleat 4 mg, (Boyar madde: Titanyum dioksit (E 171), Kinolin sarısı (E 104) ) içerir.
Farmakolojik özellikleri Parasetamol güçlü bir ağrı kesici ve ateş düşürücüdür. Trombosit agregasyonu ve protrombin cevabı üzerine etkisi yoktur. Oral yoldan kullanıldığında hızla emilir ve etkisi 15-30 dakikada başlar. Klorfeniramin maleat burun akıntısı, aksırma, burun ve boğaz kaşıntısı, göz sulanması gibi belirtileri ortadan kaldıran antihistaminik etkili bir ajandır.
Endikasyonları Grip ve soğuk algınlığına bağlı burun akıntısı, aksırma, burun ve boğazda kaşıntı, baş ağrısı, adale ağrısı, boğaz ağrısı, vücut kırıklığı, ateş, nezle, gözlerde sulanma ve kaşıntı gibi durumlarda kullanılır.
Kontrendikasyonları Karaciğer yetmezliği olanlarda ve Etken maddelerden birine karşı aşırı duyarlılık halinde kullanılmamalıdır.
Uyarılar/Önlemler A-ferin forte tablet, sedasyona yol açabilir. Bu nedenle dikkat gerektiren makinelerde çalışanlarda, tehlikeli ve/veya yüksek yerlerde çalışanlarda veya vasıta kullananlarda kazaya neden olabileceğinden, A-ferin forte tablet kullanımı sırasında bu gibi işler yapılmamalıdır. Hastalık belirtilerinin düzelmemesi veya 3 günden fazla devam eden ateş halinde doktorunuza danışınız. 7 günden fazla kullanılmamalıdır. Hamilelik kategorisi B: Yapılan hayvan çalışmalarında ilacın fetüs için bir risk oluşturmadığı görülmüştür, ancak hamile kadınlarda kullanımı hakkında yeterli çalışma bulunmamaktadır. Doktor tarafından önerilmedikçe hamile kadınlarda kullanılmamalıdır. Doktor tarafından önerilmedikçe emziren annelerde kullanılmamalıdır. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır. Kullanırken ilaç etkileşmeleri göz önüne alınmalıdır.
Yan etkiler Deri döküntüsü, görme bulanıklığı, baş dönmesi, nadiren gastrointestinal bozukluk, sedasyon, ağız kuruluğu görülebilir.
İlaç etkileşimleri Antihistaminikler alkol ve antidepresanların etkilerinde artmaya yol açabilir. MAO inhibitörleri antihistaminiklerin antimuskarinik ve merkezi depresan etkilerinde artışa, etki sürelerinde uzamaya neden olabilirler. Birlikte kullanılmamalıdır. Antiepileptikler, barbitüratlar, trisiklik antidepresanlar ve alkol parasetamolün yarı ömrünü uzatabilirler. Antikonvülzanlar ve steroid yapılı oral kontraseptifler uzun süre kullanıldığında karaciğerde enzim indüksiyonu yapabilirler. Buna bağlı olarak parasetamolün etkinliğinde azalma görülebilir. Metaklopramid parasetamol absorbsiyonunu hızlandırabilir.
Kullanım şekli ve dozu
Doz Aşımı ve Tedavisi
İçeriği A-ferin Forte 650 Mg 30 Tablet
Satış Durumu Yerli, Beşeri bir ilaçtır. Takibi zorunlu olarak satılır.
Barkod Numarası 8699570090058
Websitemizin sizlerin yorum ve puanlarınıza ihtiyaç duyduğunu unutmayınız!

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Benzer Ürünler